R I N O S T E T I C A

YÜKLENİYOR

OP. DR. ALİ KAHRAMAN

AMELİYATLI YÜZ GERME

İçerik

AMELİYATLI YÜZ GERME

Operasyon Süresi

1-2 SAAT

Anestezi Türü

GENEL ANESTEZİ

Yüz germe ameliyatı, çeşitli durumlarda gerekli olabiliyor ve insan yaşamına sihirli bir değnek dokunmuşçasına önemli etkilerde bulunabiliyor. Özellikle 50 yaş ile birlikte ciltte bolluklar oluşmaya başlar ve cildin özellikle yüz bölgesine bol gelmesi gibi bir durum ortaya çıkar. Bu durumda kişinin kendini mutsuz hissetmesine sebep olabilir.

Günümüzde 50 yaş, orta yaş olarak kabul edilirken, yüzümüzde göreceğimiz sarkmalar canımızı sıkabilir. Ancak böyle bir durumda çok da endişelenmeye gerek yok. Çünkü basit bir operasyon olan yüz gerdirme ameliyatı ile birlikte, daha gergin bir cilde sahip olabilir, yüzümüzün adeta gençleştiğini hissedebiliriz.

 

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Basit bir şekilde yüz germe ameliyatının ne olduğunu ve nasıl bir işlem gerçekleştirildiğini anlatacak olursak ise cildi bir kumaş gibi düşünebiliriz. Kumaşın fazla gelen yerlerini çıkarmak gibi, cildin fazla gelen ve kırışık bir görünüme sebep olan kısımlarını da yüz estetiği ile ortadan kaldırabiliyoruz. Teknik olarak aslında çok fazla ayrıntısı olan operasyonda, temel olarak kulağın yanak ile birleştiği noktada kesi yapılarak yanaktaki fazla deri alınabiliyor. Kısacası yüz germe ameliyatında bu mantık ile hareket ediliyor ve operasyonlar başarı ile gerçekleştiriliyor.

Peki, yüz germe estetiğinin en çok merak edilen detaylarına değinmeye ne dersiniz? Eminiz ki sizin de aklınızda pek çok soru işareti var. Hadi orta yüz germe ile başlayalım.

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Orta yüz germe, bu konuda en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Genel olarak ifade edecek olursak, yüzün orta kısmında germe işleminin yapılması demektir. Göz kapağı, yanak, ağız çevresinde oluşan çizgiler ve de elmacık kemikleri orta yüz germe kapsamında yer almaktadır. Tüm bu bölgelere uygulanan germe ameliyatları, en çok tercih edilen uygulama alanlarıdır. Aynı zamanda harika sonuçların da alındığı bölgelerdir.

Belli bir yaşa ya da genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan yanak sarkması, göz kapağı ile burun arasındaki bölgenin çukurlaşması ve ağız kenarındaki kırışıklıkların artması gibi durumlar, orta yüz germe ameliyatı adı altında gerçekleştirilen operasyonlar ile ortadan kaldırılabilir. Yüzün pek çok hassas noktası için bahsettiğimiz operasyonlar gerçekleştirilebilir ve gerçekten de şaşırtıcı sonuçlar alınabilir.

Sadece göz kapaklarınızda sarkma varsa orta yüz germe ameliyatı yerine göz kapağı estetiği ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Veya sadece yanaklarınızda sarkmadan şikayetçiyseniz bişektomi ameliyatı ile yanaklarınızı inceltebilirsiniz.

Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenler ise belki de sürecin en önemli aşamasını ifade ediyor. Bu süreçte hem dikkat edilmesi gerekenler önemli olacaktır, hem de karşılaşabileceklerimizi bilmek bizim için iyi olacaktır.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı yaptırmayı düşünenlerin, ameliyat sonrası süreç ile ilgili çokça soruya sahip olduklarını biliyoruz. Şişlikler, morluklar, ağrı sızı ve iyileşme süreci bunlardan sadece bazıları. Hemen hızlıca yüz germe ameliyatı sonrası süreç ile ilgili soruların cevaplarını vermeye çalışalım.

Yüz gerdirme ameliyatının ardından ilk gece şişlik ve morlukların yanı sıra hafif ağrının da olabileceğini bilmelisiniz. Ancak bunlar ciddi ve beklenmeyen durumlar değildir. İlk gecenin ardından hastaneden ayrılabilirsiniz.

Yüz germe ameliyatı sonrasında cilt altı dokuda birikecek olan kan ve sıvıların boşatılması için küçük tüpler yerleştirilecektir. Bu tüpler en geç 48 saat gibi bir zaman zarfının ardından alınırken, dikişleriniz de 7 ile 10 gün gibi bir sürenin sonunda alınacaktır. Şişlik ve morlukların ise birkaç haftalık sürenin ardından büyük oranda ortadan kaybolduğunu gözlemleyeceksiniz. Tamamen şişlik ve morluklardan kurtulmanız ise 3 – 4 haftayı bulabilir.

Yapılan kesiler ise ilk birkaç aylık süreçte kırmızı ve belirgin görünürken, bu sürenin ardından ten rengine kavuşacak ve belirginliğini yitirecektir. Yüz estetiği ameliyatı sonrasında beslenmenize özen göstermeniz ise süreci daha kolay atlatmanızı sağlayabilir. Örneğin, tuzlu yiyeceklerden uzak durmanız, ödem sorununun daha kolay kontrol altına alınmasını sağlayacaktır. Ayrıca sırt üstü yatmak ve birkaç yastık ile birlikte yatmak, ödemin hızlıca atılması konusunda fayda sağlayacaktır.

DAHA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN WHATSAPP NUMARAMIZ ÜZERİNDEN RINOSTETICA FACE CLINIC İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ