Saten Yüz Germe

Saten Yüz Germe nedir?

Saten yüz germe tıpta son gelişmelerden biri olup ameliyat olmak istemeyen hastalar için oldukça etkili ve konforlu bir alternatifdir. Radyofrekans enerjisinin altın iğneler ile cilt altına gönderilmesi esasına dayanır. Altın kaplı iğnelerle cildimizin gençleştirilmesi, gerilmesi sağlanır.

Saten Yüz germe nasıl çalışır?

Saten yüz germe radyofrekans enerjisinin cildin canlı üst katlarına zarar vermeden alt cilt katları ve cilt altı dokuya göndererek çalışmaktadır. Dokuda yeni #DLG uyarımı sağlanır hasarlı #DLG yıkımı ve #DLGin yeniden düzenlenmesi meydana gelir. Ayrıca cildin elastik lif uyarmı ve düzenlenmesi de olur. Cilt daha pürüzsüz daha canlı ve genç görünür.

Diğer cihazlara göre avantaları var mıdır?

Burada radyofrekans enerjisi dokuya tek bir noktadan bütün halinde değil klasik cihazlara göre onlarca kat fazla noktadan parçacıklı olarak verilmektedir. (fraksiyonel radyofrekans)

Bunun iki önemli katkısı olur;

Öncelikle düşük miktardaki enerji aralıklı olarak verildiğinde arada canlı doku uyarılması ve yeni doku oluşumu ortak etki meydana getirir. Bu durumda iyileşme süreci kısalır yan etkiler azalır. Ayrıca doku onarımı ve gerilme etkisi bir noktadan değil klasik yönteme göre onlarca kat daha fazla noktadan oluşmakta iyileşme daha hızlı daha kaliteli ve daha sorunsuz olmaktadır.

İşlem sırasında ne hissedeceğim?

İşlem sırasında hastalarımız fraksiyonel radyofrekans enerjisine bağlı olarak ısı ve masaj etkisi hissetmektedir.

Saten yüz germe hangi bölgere uygulanır?

Tüm yüz, gıdı, göz kapağı, alın ve göz çevresinde en çok uygulanan bu yöntem boyun ve ellerde de etkilidir.

Saten yüz germe tedavisi ne kadar sürer?

Tüm yüz uygulamalarda 20-40 dk sürmektedir.

Saten yüz germe etkisi ne kadar kalıcıdır?

Saten yüz germede etki tek seansta bile görülür. Kalıcılık için hastalarımıza 15-20 gün aralarla 3 seans terapi önermekteyiz etkinin 1 yıl boyunca sürmesi beklenir.

Saten yüz germe işleminin başka kullanım alanları var mıdır?

En sık yüz ve boyun bölgesinde kullanılsa da fraksiyonel radyofrekans cihazı uygun başlıklar ile vücut sıkılaştırma ve sellülit tedavisinde de etkilidir. Karın Kol içleri Bacak içleri Uyluk Kalçlar gibi bölgelerde cildin sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için kullanılmaktadır.

Op.Dr.Ali Kahraman