R I N O S T E T I C A

YÜKLENİYOR

OP. DR. ALİ KAHRAMAN

CİLT GENÇLEŞTİRME

İçerik

BURUN UCU ESTETİĞİ

Operasyon Süresi

15 - 35 (DAKİKA)

Anestezi Türü

GENEL ANESTEZİ

CİLT GENÇLEŞTİRME ESTETİĞİ

 

Yaşlanmamız doğum la başlıyor aslında insanoğlu sürekli genetik kodlaması ve çevre ile bir mücadele içinde zamanla cildimizde hem yenilenme gücünün azalması hem yer çekimi etkisi hemde çevre kirliliği, güneş ışınları, sigara gibi kötü alışkanlıklar ve diyabet vs. hastalıklar  nedeni ile yaşlanıyor.

 

Bu süreçte cilt yenilenmesinin azalması ile cildimizde incelme oluyor. İncelme ile doğalllık kaybolup parşömen benzezi görünüm kazanıyor cildin incelmesi su kaybını arttırdığından kuruluk meydana geliyor kırışıklıklara neden oluyor.

 

Yer çekimi etkiside aslında sürekli olarak cildimizle mücadele içinde cilt ve cilt altı yağ dokusu zamanla yerçekini etkisi ile sarkmalara maruz kalıyor her insanda yaşla birlikte az yada çok özellikle yüzümüzde belirgin olan ciltte sarkmalar meydana geliyor.

 

Çevre kirliliğide cildimizi cidddi anlamda etkileyen faktörlerden; cildin kurumasına, kendini yenileme gücünün azalmasına ve renk değişikliklerine neden oluyor. 

 

Güneş ışınları aslında cildimizi en olumsuz etkileyen faktördür diyebiliriz. Ciltten su kaybını arttırarak ciltte dna hasarına neden olarak cillteki melanosit dediğimiz hücreleri aktive ederek çeşitli renk değişikliklerine kötü görünüme çeşitli cilt kanserlerine neden olabiliyor.

 

Sigara kullanımı, diyabet vs. gbi durumlarda cildin kendini yenileme gücüne zarar vererek cildimiz yaşlandırıyor.

 

Tıpta cildimizin yaşlanmasını durdurmak hiç olmazsa yavaşlatmak ve yaşlanan cildi yeniden gençleştirmek için sayısız yöntemler bulunmuştur ben burada en çok kabul gören ve kendi uygulamalarımda en çok faydalandığım hastalarımı en çok mutlu edebildiğim yöntemlerden bahsetmek isitiyorum.

 

KP; zamanla cildin kendini yenileme gücünün azaldığından bahsettik bu durumda aslında alttan daha genç daha sağlıklı hücrelerin gelmesi azldığında cildin üst tabakalarında kalitesiz, mat, cansız görünümlü yaşlı tabaka meydana geliyor.Eğer biz bu tabakayı soyabilirsek alttan yara iyileşmesi uyarılıyor ve daha canlı bir cilt görünümüne ulaşıyoruz. 

 

Lazer ve fraksiyone lazer (laser resurfacing) ise KP gibi bir soyma işlemidir ancak bu yöntemde zaman zaman skar oluşumu renk bozuklukları görülebiliyor.

 

Dünyada yaklaşık yirmi yıldır estetik alanında kullanılan b ise kaslarda gevşemeye neden olarak cildin düzleşmesine lenfödem ile daha iyi beslenip DLGnlaşarak düz canlı ve parlak görünmesine neden oluyor.

 

DLGda ise artık slikon yerine DLG dediğimiz daha doğal maddeleri kullanıyoruz cildin kırışıklık ve çökmelerini başarılı bir şekilde düzeltebiliyoruz ayrıca hyalüronik asitin su tutucu etkisi ile cilt daha canlı, parlık, pürüzsüz ve genç görünüyor.

 

PRP kişinin kendi kanından platelet denilen hücrelerin, kök hücrelerin ve growt faktörlerin kişinin cilt altına verilmesi ile cildin gençleştirilmesi yöntemidir. Buradada her türlü cilt yaşlanma belirtilerini geri çevirebiliyoruz.

 

İple yüz germe yada örümcek ağı dediğimiz yöntemde ise cilt altına kalıcı yada eriyebilen iplik benzeri yapılar yerleştirerek yeni #DLG sentezine su tutlmasına cildin gerilmesine ve canlı görünüme ulaşmasına neden oluyoruz. Sabit ipleri hasta tercihi yada nadir de olsa yan etki ihtimali nedeni ile ben kullanmıyorum kendiliğinden eriyebilen iplerle özellikle örümcek ağı yöntemi ile hastalarımı büyük bir memnuniyet ile tedavi ediyorum.

 

MZTRP; MZTRP kelime anlamı ile yakından tedaviyi ifade eder biz uygun etkili ilaçları bazen yan etki nedeni ile uygun dozlarda veremiyoruz yada hastaya verdiğimiz ilaç istediğimiz yere ulaşamayabiliyor işte MZTRP ile uygun ilaçlar cilt altına veriliyor ve istediğimiz etkiyi elde edebiliyoruz her geçen gün yeni ilaçların piyasaya girmesi ilede bir çok alanda hastaları mutlu edebiliyoruz. MZTRPde kullandığımız iğneler mikro iğneler olup hastalarda herhangir sorun yaşamıyoruz.

 

Roller yada mikroiğneleme yöntemi üzerinde çok daha ufak iğneler bulunan cihazlar ile cildi gençleştirme yöntemidir. Aslında cildimiz zamanla yaşlansada genetik olarak bir gençleşme ve yenilenme koduda vardır. Biz roller yöntemi ile cildin gençleşme yenilenme hafızasını harekete geçiriyoruz. Uygun iğnelerle uygun derinliklerde cildin yenilenmesini sağlıyoruz. Doğumdan sonra olan yaralanmalarda iyileşme sürecinde az yada çok mutlaka iz kalır ancak anne karnında fetüs dediğimiz dönemde olan yaralanmalarda cilt kendini tamamen pürüzsüz iyileştirir. Rollerın diğer tüm yöntemlere üstünlüğü burada ortaya çıkıyor doğumdan sonra olan yara iyileşmesinde ve diğer yöntemlerde tip 3 #DLG sentrezine bağlı iyileşme olurken fetüs dönneminde yada bizim roller yöntemi ile uyardığımız iyileşme sürecinde tip 1 #DLG bağımlı iyileşme süreci aktif oluyor. Benim en çok beğendiğim yanlarından biride roller yöntemini MZTRP ile kombine edebilmemizdir aynı seansda MZTRP ilaçlarını uygulamakla rollerın etkisini arttırabiliyoruz. Ayrıca PLING yada lazer yöntemlerinde cilt gençleşsede bir miktar incelme yada çeşitli renk bozukluklarına nadirende uygunsuz yara iyileşmesine bağlı skar dediğimiz ciltte düzensizliklere neden olabilinirken roller yönteminde cilt dahada kalın canlı ve güçlü oluyor renk değişiklikleri ve skar gelişimi asla olmuyor.

 

Cildinizin yaşlanma sürcinde asla yalnız değilsiniz kliniğimizde cildinize en uygun en iyi tedavi yöntemleri konusunda bilgi alabilir uzman hekim tarafından güvenle tedavi olabilir ve uzun dönem takiplerine ilgi ile devam edebilirsiniz.

DAHA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN WHATSAPP NUMARAMIZ ÜZERİNDEN RINOSTETICA FACE CLINIC İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ