Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir ?

Ameliyatsız Burun Estetiği Ameliyatı Günümüzde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, narkoz almadan burna şekil vermek mümkün hale gelmiştir. Askılama, ve DLG uygulamaları sayesinde bıçak altına yatmadan da hastanın burnuna güzel, estetik ve doğal bir görünüm verilebiliyor. Bu yöntemler, burnun kıkırdak ve kemik yapısında değişiklik yapmadan, lokal anestezi altında, 30-40 dakikalık bir sürede uygulanıyor. Bu tür yöntemlerin en iyi yanı, hastanın sosyal yaşantısından uzaklaştırmadan, günlük akış içerisinde rahatlıkla uygulanabilmeleridir. ve DLG uygulamalarıyla burundaki şekil bozukluğuna yol açan eğrilikler, girinti ve çıkıntılar kamufle edilip, burun ucundaki düşüklükler giderilebilir.

DLG uygulaması ile burundaki boşluklar doldurulabilir ve hafif kemerli burunların kemerinin daha az görünmesi sağlanabilir. Uygulama buruna uyuşturucu bir krem sürülmesini takiben 10 dakikada gerçekleştirilebilir. Etkisi 6-12 ay arasında devam eden uygulama sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuz devam edebilmektedir.

Gülme esnasında burun ucunda düşme sorunu yaşayan, burun kanatları ve dolaylı olarak burun üstü kemeri fazla gözüken kişilerde, 5 dakikada gerçekleştirilen tksn uygulamasıyla sonuç alınabilmektedir. tksn; burundaki düşme ve genişlemeyi engellediği için burun ucunda daralma ve kalkma etkisi yaratmaktadır. Etkisi 4-6 ay süren tksn uygulaması sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuzca devam edebilmektedir.

Op.Dr.Ali Kahraman