Rinostetica 0505 334 41 57

BLOG

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi den Cumartesiye - 9:00 - 18:00

Konka Bülloza Cerrahisi

Konka Bülloza Cerrahisi

Konka Bülloza Cerrahisi

Konka Bülloza Cerrahisi

Konka Bülloza Cerrahisi

Burun iç yapısında orta bölümde bulunan ve sinüslere giden kanalın giriş duvarını oluşturan yapıya orta konka adını veriyoruz. Orta konkaların iri olması ya da iskelet yapılarının içerisinde hava barındırıp genişlemiş olmaları durumlarında sıklıkla baş ağrısı ve tekrar eden sinüzit atakları, burun tıkanıklığı yakınmaları olmaktadır. Konka bülloza dediğimiz durum; orta konkaların iskelet yapılarının hava ile dolu olup (hava kisti) sinüs ve burun hava yolunu daraltması sonucu oluşmaktadır.

Bu durumda en iyi tedavi seçeneği hava dolu olan kemik yapının bir yaprağının endoskopik teknik ile çıkartılması ve bu sayede solunum yolunun açılması olacaktır. Süre ve teknik olarak oldukça kısa ve kolay bir yöntem olup hasta açısından sonuç son derece yüz güldürücüdür.

Ben ameliyatlarımı hastanın durumuna göre ya soğuk bıçak ile yada lazerle yapıyorum bazı hastalarımda ise kendi geliştirdiğim ve dünyaca kabul gören bıçak yada lazer gerektirmeden konka bülloza yapısını ufaltıyorum.

0 Yorum

Açıklama: Konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz veya sormak istediğiniz soruları bize gönderin en kısa sürede cevaplayalım.

Doktora Sorun

Konuyla ilgili sorularınızı buradan bize gönderin en kısa sürede cevaplayacağız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar *

Loading...