Rinostetica 0505 334 41 57

BLOG

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi den Cumartesiye - 9:00 - 18:00

Prp Platelet Rich Plasma

Prp Platelet Rich Plasma

Prp Platelet Rich Plasma

PRP trombosit denilen kan hücrelerinden ve çeşitli growt faktörlerden ve kök hücrelerden zengin plazma demektir. Bunuda kişinin kendi kanından elde ediyoruz. Hastadan alınan kan santrifüj (hızlı dödürme) edildikten sonra üstte kalan trombositler, kök hücreler ve growt faktörlerden zengin plazmayı (sıvı) mikroenjektörlere alarak tedavi edecejimiz bölgeye enjekte ediyoruz. 

İçinde trombosit ve kök hücre olması nedeni ile amiyane tabirle her derde deva anlamına gelebiliyor. Hücrelerin yenilenmesi ve gençleşmesi yanında ağrı tedavisinde, saç dökülmesinde, eklem içi tedavilerde oldukça sık olarak kullanabiliyoruz.

Benim asıl ilgi alanım olan yüz cerrahisi ve estetiğinde kullanımı yaşlanan yüzün gençleştirilmesi yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi, cilt lekelerinin tedavsi, yüzdeki renk değişikliklerinin tedavisi, sınırlı miktardaki sarkmaların ve bunun gibi her türlü estetik sorunların tedavisinde ilgili bölgeyi trombositler kök hücreler ve büyüme faktörleri ile gençleştirirek tedavi ediyorum. Birde özellikle estetik olarak ellerde çok başarılı sonuçler elde ettiğimi söyleyebilirim. 

Onbinlerce hastanın ve yaklaşık 20 yılın getirdiği tecrübeme dayanarak hastalarıma uyarım PRP uygulamasının özel tedavi setleri ile uygulanması gerektiğidir. Ayrıca bu tedavi setlerinde trombositlerin pıhtılaşmasını engelleyen ilaçların bulunması gerektiğidir. Eğer ilaçsız tüplerle santrifüj yapılırsa trombositler pıhtılaşır ve işlevini tamamen yitirir buda boşuna para ve vakit harcanması olur sizin için. Daha çok hastaya ulaşmak için kaliteden ödün veren ilaçsız set, kalitesiz set ve hatta boş tüplerle uygulama yapan kişi ve kurumlardan uzak durmanızı öneririm. Ben kliniğimde bu konuda kendini kanıtlamış markaların tedavi setlerini kullanıyorum.

Op. Dr. Ali KAHRAMAN

Sağlıkla kalın

              Genç kalın

 

 

0 Yorum

Açıklama: Konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz veya sormak istediğiniz soruları bize gönderin en kısa sürede cevaplayalım.

Doktora Sorun

Konuyla ilgili sorularınızı buradan bize gönderin en kısa sürede cevaplayacağız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar *

Loading...