Rinostetica 0505 334 41 57

BLOG

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi den Cumartesiye - 9:00 - 18:00

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti)

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Biz doktorlar henüz zamanı geri çeviremiyoruz aslında bu konuda hiçbir çalışmamız yok. Ancak zamanla yaşlanan yüzün gençleşmesinde ve insanın yıllar önceki görünümüne hatta daha iyisine kavuşmasında çok önemli başarılarımız var. Yüz estetiğinde dikkat çeken konulardan biride göz kapağı estetiğidir. Göz kapaklarında yaşlanma kapak sarkmaları ya da göz altı torbaları şeklinde kendini gösterir. Kapak sarkmalarında en önemli nedenleri 3 ana başlık altında anlatabiliriz. Yer çekimi etkisi, genetik yaşlanma ve çevresel faktörler. Evet gerçekten de göz kapaklarımız yer çekimi etkisine dayanamayıp sarkarlar en azından bunun etkisi vardır. Genetik yaşlanma ise cildin kendini yenilemedeki kodlamanın yetersizliği cilt altı kollajen üretimin azalması ve üretilen kollajen liflerin kalite ve kantitesindeki azalma gibi etkenler dikkati çeker. Çevresel faktörler arasında UV ışık, hava kirliliği, sigara kullanımı ve makyaj sayılabilir.

Göz kapağı ameliyatlarında en sık üst göz kapağı sarkaması ameliyatını yapıyorum. Burada hasta ile konuşarak yeni göz kapağı çizgisi oluşturuyorum bazı hastalarda fıtıklaşan yağ dokusu aldığımda oluyor. Üst göz kapağı estetiği aslında çok da riskli olmayan insanların mutlu olduğu estetik faydası yüksek olan bir ameliyattır.

Alt göz kapağında ise yine sarkmalar görülebildiği gibi göz altı torbaları da görülmektedir. Göz altı torbaları yağ yastıklarının fıtıklaşmalarıdır. Burada öncelikle yağ yastıklarının mümkün olduğunca az ya da hiç alınmadan uygun yere tespit edilmesini yapıyorum. Eski bilgilerimize göre önceden yaptığımız ameliyatlarda daha çok yağ çıkarırdım ancak son yayınlar ve uluslararası toplantılarda edindiğim istişareler sonucunda artık yağ çıkarmak yerine uygun pozisyonda yerleştirme ile daha güzel sonuçlar elde ediyorum.

Herkese güzel bakan gözler dileğiyle…

Sevgi ile kalın

               Genç kalın

Op. Dr. Ali KAHRAMAN

0 505 334 41 57

 

0 Yorum

Açıklama: Konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz veya sormak istediğiniz soruları bize gönderin en kısa sürede cevaplayalım.

Doktora Sorun

Konuyla ilgili sorularınızı buradan bize gönderin en kısa sürede cevaplayacağız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar *

Loading...