Rinostetica 0505 334 41 57

BLOG

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi den Cumartesiye - 9:00 - 18:00

Blog

Mazolipoliz

Yakından yani tedavi etmek istediğimiz bölgeye direkt olarak ilaçların verilerek yapıldığı işlem olan mezoterapi ilk kez 1952 yılında fransada uygulanan bir tedavi yöntemidir. Daha çok yüz estetiğinde kullanılan bu yöntem yaşlanan yüzün gençleştirilmesi, kırışıklık tedavisi, yüzdeki erken dönem sarkmaların tedavisi, göz altı morlukların tedavisi, hamilelik lekeleri güneş lekelerinin tedavisi, çillerin tedavisi ve yara izlerinin tedavisi gibi yöntemlerden sonra ilk defa 1995 yılında bölgesel olarak yağların yakılmasında da kullanılmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Mezolipoliz özellikle kadınlarda basen, uyluk, uyluk iç yüzü, diz iç kısımları, diz bölgesi, gıdı, karındaki sarkmalarda ve kol bölgesinde uygulanırken erkeklerde daha sıklıkla göbek ve gıdı bölgesinde kullanılmaktadır.

Etken madde olarak temelde fosfatidilkolin kulanılmaktadır bu madde vucutta doğal olarak bulunmakta ve yağ dokusuna lokal olarak enjekte edildiğinde yağ hücrelerinin zarında erimesine ve yağ dokusunun vucuttan atılmasına neden olmaktadır buda uygulandığı yerde bölgesel zayıflama anlamına gelir. Mezoterapide kullandığımız fosfatidil kolin ve lesitin safra kesesinde zaten doğal olarak bulunan ve yağları parçalayan maddelerdir Mezoterapide biz bunları lokal olarak bir bölgeye enjekte ediyoruz bu durumda bölgesel zayıflama mantığını ve neden yan etki olmadığını açıklar gerçekten bende binlerce hastalık tecrübeme göre hiçbir yan etkisini görmedim. Kullandığımız mikro iğneler bazı hastalarda çok hafif rahatsızılığa neden olsada onuda gereken hastalarda krem sürerek rahatlatabiliryorum.

Mezolipolizde kimi yağ hücreleri zardaki geçirgenlik artışına bağlı ufalırken kimi yağ hücreleride zar parçalanmasına bağlı tamamen yok olur bu özelliği nedeni ile liposuctiona benzer. Ancak liposuctiona göre bir çok üstünlüğü vardır liposuction işlemi cerrahi bir işlemdir ve iş gücü kaybına neden olurken mezolipoliz işleminde kişi aynı gün işine devam edebilir. Liposuctionda mutlaka ameliyat izi, morluklar, bir miktar kanama ve ödem mutlaka olur. Ayrıca hayatı tehdit eden kanama ve pıhtı atma gibi riskleride vardır. Hasta liposuctiondan sonra mutlaka belli süre korse giymelidir ve eğer tekrar kilo alacak olursa vucudunda düzensizlikler olur cildinde dalgalanmalar olur oysa biz mezolipolizde uyguladığımız bölgede homojen yağ erimesine neden oluruz ve bu tür yan etkileri görmeyiz.

Bu konuda son gelişmelerden bir ise içerisinde benimde olduğum Amerikan menşeili bir firmaya ait ekip yağ hücrelerinin parçalanması yanında o bölgede aşırı yağ üretimini durduran bir maddenin bu ilaçlara eklenerek yemi bir formül üretilmeye çalışılmaktadır eğer Amerika'da bu ilaç onaylanır satış aşamasına gelirse ülkemizdede ilk uygulayıcısı olmanın mutluluğunu siz hastalarımla paylaşacağım.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da hastalarıma önerim güvenilir ellerden güvenilir ilaçlar ile tedavi olmalarıdır. 

Sevgi ile kalın

              Genç kalın

Op. Dr. Ali KAHRAMAN

0 505 334 41 57

 

 

0 Yorum

Açıklama: Konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz veya sormak istediğiniz soruları bize gönderin en kısa sürede cevaplayalım.

Doktora Sorun

Konuyla ilgili sorularınızı buradan bize gönderin en kısa sürede cevaplayacağız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar *

Loading...