Rinostetica 0505 334 41 57

BLOG

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi den Cumartesiye - 9:00 - 18:00

Blog

Çalışan Burun Nefes Koku Güzellik

Bilim insanoğlunun yaradılışından beri var olan bir süreçtir aslında. Bunun en komplike ve zor alanlarından biride tıptır. Birlikte yaşam, endüstrileşme ve insan ömrünün uzaması gibi nedenlerle tıpta son yıllarda estetik alanı giderek artan bir ilgi görmektedir. Estetikte ise en etkili tedavi yöntemi tabi ki cerrahi olmaktadır.

Estetik cerrahi uygulamalarının %90ı yüz bölgesinde yapılmaktadır. Burada da en sık rinoplasti (burun estetiği) ameliyatlarını yapmaktayız. Burun yüzümüzün merkezinde olması kulak vs. gibi simetriği olmayan tek bir organ olması ilk karşılaşmada ilk dikkati çeken organımız olması nedeni ile estetik olarak oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı hem hastalarımızın hem doktorların oldukça büyük ilgisini çekmektedir.

Burun estetiğinde ilk yapıldığı yıllardan itibaren oldukça büyük bir gelişme yaşanmıştır. İlk yıllarda insanlar burunlarında beğenmedikleri bir noktanın düzelmesi ile mutlu olabiliyorlardı hekimler ise bu durumda kendilerini başarılı sayabiliyorlardı gün geçtikçe hastaların ve biz kulak burun boğaz hekimlerinin daha iyiyi istemesi nedeni ile rinoplasti (burun estetiği) ameliyatları daha gelişmeye beklentiler daha artmaya başladı. Zamanla burun fizyolojisi, sağlığı ve hastalıkları konusunda temel asistanlık eğitimi alan tek uzmanı olan kulak burun boğaz hekimleri rinoplasti (burun estetiği) sonuçlarını sorgulamaya başladılar.

Hastaların bir kısmının burun şekli olumlu yönde değiştiği görülse de aslında fonksiyonel olmadığı nefes alma ya da koku alma sorunlarına neden olunduğu sorgulanır oldu. Bu durumda kulak burun boğaz hekimlerini rinoplasti (burun estetiği) ameliyatlarında hastanın burnunun şeklinin düzeltilmesi yanısıra fonksiyonlarınında korunduğu fonksiyonel estetik burun ameliyatı yöntemlerinin ve fonksiyonel estetik rinoplasti (burun estetiği) teriminin doğmasına neden oldu.

0 Yorum

Açıklama: Konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz veya sormak istediğiniz soruları bize gönderin en kısa sürede cevaplayalım.

Doktora Sorun

Konuyla ilgili sorularınızı buradan bize gönderin en kısa sürede cevaplayacağız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar *

Loading...