Rinostetica 0505 334 41 57

BLOG

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi den Cumartesiye - 9:00 - 18:00

Blog

Mikroskopik Rinoplasti

Hekimlerin yıllar süren birikimle kendilerini geliştirmeleri ve hastaların artan beklentileri sonucu ameliyattan sonra istenmeyen durumlar arasına burundaki sertliğinde girmesine neden olmuştur.

Gerçekten bazı hastalarda ameliyat sonrası burnun sert olması gibi yakınmalar olabiliyor. Yapılan araştırmalar bu durumun hastanın genetik özellikleri kadar yapılan cerrahi tekniğimize de bağlı olduğunu göstermiştir. Anatomik çalışmalarda burnun sadece kemik ve kıkırdaktan oluşmadığı bazı kas ve yumuşak dokuların burunda önemli bir yere sahip olduğu gösterilmiştir.

Bizler ameliyatımızı yaparken cerrahi amacımız kadar burnun doğal anatomik katlarını da düşünmeliyiz ve buna uygun alanlardan çalışmalıyız son yıllarda anatomik çalışmalar burundaki kas ve ligamentleri (bağ dokusu) ayrıntısıyla ortaya koymuştur.

Ancak ben dahil tüm hekimler özellikle bağ dokusna zarar vermeden çalışma konusunda zorlanmaktayız bu nedenle mikroskobik rinoplasti yöntemini tanımladım kliniğimde burnun bağ dokusunu daha iyi ayırt edebilmek için 3.5 büyütmeli loop (kafaya takılan bir çeşit mikroskop) kullanıyorum buna da mikroskobik rinoplasti (burun estetiği) adını veriyorum.

Mikroskobik rinoplasti ile burnun yumuşak dokularına zarar vermeden fizyolojik hatlarda çalışarak daha elastik daha dinamik ve daha ağrısız burunlar elde edebiliyorum.

0 Yorum

Açıklama: Konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz veya sormak istediğiniz soruları bize gönderin en kısa sürede cevaplayalım.

Doktora Sorun

Konuyla ilgili sorularınızı buradan bize gönderin en kısa sürede cevaplayacağız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar *

Loading...